Çağrı Merkezi / (0262) 642 2 999

Bize Yazın / info@ozeloto.com

Gösterge Tamirleri

Anasayfa / Hizmetlerimiz / ONARIM HİZMETLERİ / Gösterge Tamirleri
Sevdiklerinizle Paylaşın

     Taşıt ile ilgili tüm önemli içeriklerin denetleme sistemi olarak önümüzde yer almaktadır. Modern taşıtlarda bu özellik, hız göstergesi, devir, hararet, yakıt durumu, far göstergesi (uzunlar vs.), yol mesafesi ve motor yağı basıncı gibi, kapsamına almıştır. Günlük km sayacı yine aynı şekilde, bu tür bilgisayarlar sayesinde, yakıt tüketimi, ortalama hız, toplam kullanım süresi ve kullanılabilir süreyi hafızasına alarak sürücüye aktarmaktadır. Bir çok taşıtta, aynı şekilde emniyet kemeri sinyali de bulunmakta olup, aynı zamanda çekilen el freni, vites kullanımı ile ilgili öneri ve otomatik araçlarda anlık kullanılan vites, ekranı sayesinde bilgi olarak sürücüye aktarılmaktadır.


     Ön panel göstergesi sayesinde, sürücü, araçla ilgili önemli olan tüm bilgilere ulaşabilmektedir. Bu sebeple sürücü aracı harekete haline getirmeden, bilmediği terimleri ve ön panel ile ilgili kullanım kılavuzunda kendisini bilgilendirmelidir. Özellikle kırmızı ikaz ışıklarında aracın durdurulup gerekli alanları kontrol edilmesi gerekmektedir. Motor hasarları ve güvensiz sürüşü engellemek için bu önemli bir detaydır. Aynı şekilde sarı ile verilen ikazlarında kontrol edilmesi gerekmektedir. Elektronik mekanizmalı araçlarda, söz konusu ikaz ışıkları, tamamen o anı yansıttıkları için, sürüş esnasında devamlı olarak ikaz etmez ve sürüşü engellememiş olur.

     Bu derce hayati önem taşıyan bu araçlar, sürücülere anlık arıza veya hata bildirimlerini, hata kodları ve renkli işaretler ile bildiriler. Bu derece önemli göstergelerin arızalanmaları sürücüleri zor anlara sürüklemektedir. Sürücüler Arıza anında hataları göremezlerse veya ibrelerden çalışmayanları varsa, sağlıklı durum kontrolü yapamazlar ve sağlıklı karar veremezler. Göstergelerin ve panellerin periyodik bakım gibi durumları olmadığından, genelde arıza anında fark edilirler. O bakımdan gözünüz göstergenizde olsun.

     Taşıtınızda gösterge veya panel arızası olduğunu düşünüyorsanız bizimle buradan iletişime geçerek bilgi alabilir veya onarım talebinde bulunabilirsiniz.

Özel Ticari Araçlar A.Ş © 2018 Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...

Bu sitenin içeriğinin kaynak göstermeksizin kopyalanması ve yeninden yayınlanması yasaktır. Bu sitede yer alan ve kullanılan markalar, logolar ve oem numaralarının tescilleri firmalarına aittir. www.ozeloto.com'da sadece referans ve karşılaştırma amaçlı kullanılmıştır. Kullanılmamasını gerektiren durum olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.